תיקון הנשמה - תיקון מול בן הזוג

תיקון הנשמה - תיקון מול בן הזוג
את התיקון אנו מבצעים בתוך ומתוך היחסים שלנו עם הסביבה.
בתחילת חיינו אנו מקבלים מושג והגדרות של מי אני מתוך היחס של ההורים שלנו אלינו, לאחינו , למשפחה המורחבת, לסבים וסבתות, לחבריהם, לשכנים וכ.
כשאנו מתחילים לגדול אנחנו לומדים מי אנחנו מתוך הקשרים שאנו יוצרים עם העולם, חברים, אחים, מורים, גננת וכ.
על כל זה אין לי שליטה. עד גיל מסויים מחליטים עבורי את מי לפגוש ואומרים לי מי אני.
בגיל שאני כבר בוגר אני יכול לבחור בעצמי ופה מתחיל הניסיון שלי מול העולם. אם אני בוחר סביבה חיובית /בונה ותומכת אני מגדיר את עצמי בפן החיובי אם אני בוחר סביבה שלילית ופוגעת אני מגדיר את עצמי כשלילי.
בבגרות היותר מאוחרת אני כבר בוחר סביבה משמעותית יותר למשל סביבת לימודים, חברים, בני זוג.
כדי לבצע תיקון אני צריך להתחבר לאנשים ולהבין כמה אני מחובר אליהם וכמה אני משפיע עליהם לטובה. כמה אני מעניק מעצמי למענם וכמה אני לוקח.
עם בן הזוג התיקון הכי משמעותי ומדוע? משום שלבן הזוג אני אמור להתחבר ברמה הכי גבוה ברמה של שתי חצאים של אותו שלם ולהרגיש שהוא חלק בלתי נפרד ממני. ז"א שהדאגה שלי תהיה כלפיו, הרצון שיהיה לו טוב יהיה חזק מאוד, הרצון להעניק לו מעצמי יהיה ברף הגבוה ביותר שקיים. (תוך כדי הקטנת האגו-הרצון שלי לקבל לעצמי).
אבל...... מה לעשות אנחנו נמצאים בדור האחרון, בדור של התפרצות האגו וכל אחד מנותק מהאחר ולא מצליח לצאת מעצמו ולחשוב על השני כאילו זה הוא." ואהבת לרעך כמוך".
כל אחד עסוק בעצמו ובטוב שהוא רוצה להרגיש ולקבל מבן הזוג. אגו/רצון לקבל לעצמי.
מה שנותן לנו גירושין מרובים ותסכולים רבים בתוך מערכות היחסים.
. משום שהאגו שלי אף פעם לא שבע. הוא תמיד רוצה עוד. ותמיד מייצר לנו תלונות ומריבות ובסופו של דבר כאב גדול ותסכול גדול.
אם אחד מבני הזוג מחובר יותר מהשני ועולה ברמה הרוחנית גבוה יותר נוצר פער. אם הפער גדול מידי הפער גורם לפירוד. לגירושין וחיפש אחר בו זוג מתאים. משום שנוצר ניצול והאיזון מופר.
הבעיה שרובנו מחפשים עדיין בן זוג ברמה הרוחנית הנמוכה יותר, כמו זה שהכרנו קודם ואז נוצר שוב קושי ופירוד.
אז מה עושים?
1. לאלה שטרם נישאו לבדוק טוב טוב עם עצמכם האם אתם רוצים להיות למען בן הזוג ולדאוג ולאהוב ולרצות בשבילו את כל הטוב ללא שום תמורה. אם כן, לשאול האם זה גם הפוך מצד בן הזוג? אם התשובה כן יש בסיס! מזל טוב. אם התשובה לא, תחשבו טוב על העתיד ....
2. מצאתם אחד כזה. אל תשאבו לתוך האגו במהלך השנים, תחיו בהרמוניה ובאהבה ללא פשרות בלי לבקש כלום לעצמי... עכשיו הציניקנים יאמרו... מה הבעיה? זה בדיוק העניין שאם אני רוצה לבן זוגי הכי טוב ואני אוהבת אותו כאילו זה אני ודואגת לו הכי שניתן ואפשר והוא כך כלפי אז בעצם לא חסר לי כלום הוא ממלא אותי ואני אותו. פשוט? רק אם מוצאים את הבן זוג הנכון....
3.רק כשאדאג לאחר ואצא מעצמי ולא אדאג להנאה שלי ולרצון שלי להינות כל הזמן אני אתחיל להתקשר לאחר ולרכוש חוש חדש ועליה רוחנית.
הכל יכול להשתנות באמצעות חינוך נכון.
לא פשוט - אבל זה השיעור שלנו......



נורית ועקנין נומרולוגית קבלית