זיווג חלק ב


ארבעים יום לפני יצירת העובר נקבע בשמיים הזיווג. ברגע שהנשמות ירדו הם התחלקו לשניים. במונח הרוחני בלשון הזוהר ירד האדם כ"פלגא דגופרא" כלומר כחצי גוף. כאשר הנשמות מתאחדים כדת וכדין, הנשמות מתאחדות כדי לחבר את חלקי הנשמה.


כשאדם נפטר יושבים עליו שבעה, כשזוג מתחתן מברכים אותם בשבע ברכות כדי לחבר אותם ביחד. החתונה היא אירוע רוחני מאוד שמאחד שתי נשמות ביחד. למה יש זוגות שמתגרשים? אדם יכול לפספס את הזיווג המקורי שלו בגלל בררנות יתר או התעקשות על זיווג אחר או סיבה אחרת.


ולמרות הכל כשזוג מתחתן כדת וכדין כאן מתחיל תהליך האיחוד הנשמות. בדרך כלל הזיווג הראשוני הוא הזיווג המיועד כי הוא הגיע משורש הנשמה. אבל יש מקרים שהזיווג השני הוא המיועד כי אדם תיקן את מעשיו ואז משמיים מזווגים לו זיווג לפני שמחליטים להתחתן צריכים להתאים.


מבחינה רוחנית ומנטלית כדי שהנישואים יצליחו. גם אם יש גירושין מזיווג שנקבע משמיים ובני הזוג החליטו לפרק את החבילה כי בני הזוג לא פעלו נכון. תלויי במעשיו של האדם ישלח לו זיווג פוטנציאלי. ולכן , גם אם יש קשיים בין בני זוג אפשר לתקןכי אם נקבע הזיווג משמיים האדם יכול לקלקל ולהכשל במעשיו בגלל מידות כמו אגו וגאווה.
מידות חשובות שהם חלק מתיקון בעולם הגשמי.


כדי לזכות בזיווג משורש הנשמה להאמין באמונה שלמה ולסמוך על הקב"ה לא לפספס הזדמנויות.
סגולות לזיווג:
1. לקרוא את תפילת "שירת הים" בכוונה גדולה.
2. לקנות טלית ולכוון עבור החתן שיהיה לה להניח אותו במקום גלויי בבית לכיוון הכותל.
3. לומר 40 יום ברציפות "שיר השירים".
4. לתת צדקה להכנסת כלה.